Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur me presidentin e Letonisë, Egils Levits, ku ka diksuuar për procesin integrues euroatlantik të Kosovës.

Ajo e ka quajtur këtë bisesë si pjesë e konsultimeve të rregullta me homologët.

Kanë folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave.

“Diskutuan çështjet dypalëshe, urgjencën për të dhënë liberalizimin e vizave për Kosovën rëndësinë e mbështetjes së vazhdueshme për Ukrainën”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aktakuzë për Muhamed Asanin!

Prokuroria publike në Strugë, ka hapur aktakuzë për doktorin, Muhamed Asani i…

Palmer ose Montgomery pritet që ta zëvendësojnë Grenell në dialogun Kosovë-Serbi

SHBA mes Matthew Palmer dhe Molly Montgomery për të Dërguar të Posaçëm…

Për herë të parë pas 49 ditësh, të moshuarit në Turqi shijojnë lirinë

Të moshuarit në Turqi u lejuan të dalin nga shtëpitë e tyre…

Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Një shtetas i Kosovës dhe një tjetër që mban nënshtetësi gjermane, por…

Albright rikthehet në Pentagon një vit pasi e largoi Trumpi

Ish-sekretarja e Shtetit, Madeleine Albright, është betuar si kryetare e re e…