Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se flamuri i Kosovës do të valëvitet së shpejti edhe në Këshillin e Evropës.

Osmani falënderoi të gjithë aleatët që votuan pro Kosovës.

“Së shpejti, flamuri i Republikës së Kosovës do të valëvitet edhe në Këshillin e Evropës”.

“Faleminderit aleatëve tanë që sot votuan jo vetëm për Kosovën, por mbi të gjitha për demokracinë, lirinë dhe të drejtat e njeriut”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina shemb monumentin që simbolizon miqësinë me Rusinë

Një monument i kohës sovjetike që simbolizon miqësinë midis Rusisë dhe Ukrainës…

MPB me detaje rreth aksionit të mbrëmshëm në Shkup, të arrestuarit dyshohen për vrasje! Policia në kërkim të dy personave tjerë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nga aksioni i djeshëm i…

Serwer: Serbia ‘kukull’ e Rusisë në Ballkan, Washingtoni e Brukseli të zgjohen para këtij realiteti

Profesori amerikan, Daniel Serwer thotë se reciprociteti me targa është vendim i…

Reagimet, shkarkimet e procedura disiplinore – gjithçka që dihet deri tani pas publikimit të audio-incizimeve

Ditë më parë në media kanë filluar të publikohen audio-incizime që kanë…

​Demonstrata studentore e 11 marsit

Sot bëhen 42 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është…