Presidentja Vjosa Osmani i ka falënderuar sot të gjithë ata që kanë dhënë kontribut për lirinë dhe çlirimin e Kosovës në 24-vjetorin e saj.

Ajo para mediave ka theksuar se 12 qershori është dita më e rëndësishme.

“Sot shënojmë përvjetorin e një prej ditëve më të rëndësishme në historinë e kombit tonë, një prej ditëve më të rëndësishme në historinë  e Republikës së Kosovës, ditën kur shteti ynë u çlirua, pas një luftë që rezultoi me një gjenocid ndaj një populli të pafajshëm, popullit të Republikës së Kosovës”, ka thënë Osmani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reformimi i policisë amerikane

Trump nënshkruan vendimin pas trazirave që shkaktoi vrasja e Floyd Presidenti amerikan…

Tre vjet burg gjeneralit serb se spiunoi në SHBA

Gjykata e Lartë e Beogradit dënoi të premten Momcilo Perisiç, me tre…

Ambasadorja Bërns në shqip, shpreh mirënjohje për punonjësit shëndetësorë

Ambasadorja e SHBA-ve në vend, Kate Marie Byrnes, në ditën botërore të…

Ukraina i përgjigjet Putinit për komentin e kthimit të ‘territoreve origjinale’

Një nga këshilltarët presidencialë të Ukrainës i është kundërpërgjigjur komenteve të Vladimir…

Prokuroria kryen bastisje në shtëpinë e Rashkovskit

Prokurorja për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska ka…