Dr.Anthony Fauci nuk është i bindur se COVID është zhvilluar natyrshëm, teksa bën thirrje për një hetim të hapur mbi origjinën e virusit.

Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive, teksa u pyet nëse ishte i sigurt se COVID u zhvillua natyrshëm, ai tha: “Unë nuk jam i bindur për këtë, mendoj se duhet të vazhdojmë të hetojmë se çfarë ndodhi në Kinë derisa të vazhdojmë të zbulojmë se çfarë ka ndodhur.”

Kujtojmë se zyrtarët e administratës Trump kanë argumentuar prej kohësh se ka shumë mundësi që COVID-19 të ishte rezultat i një rrjedhjeje laboratori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…