Rusia është suspenduar nga Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut.

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka votuar pro suspendimit të Rusisë nga Këshilli i saj për të Drejtat e Njeriut.

Votimi u krye gjatë një mbledhjeje të sotme, të mbajtur në Nju-Jork, referuar agresionit dhe luftës ruse ndaj popullit ukrainas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tre vjet burg gjeneralit serb se spiunoi në SHBA

Gjykata e Lartë e Beogradit dënoi të premten Momcilo Perisiç, me tre…

300 të vdekur nga trazirat në Afrikën e Jugut

Trazirat në Afrikën e Jugut këtë muaj kanë marrë 337 jetë, tha…

VIDEO / Nxënësit shqiptarëtë Vizbegut. 4.1km për në shkollë

Po e presin autobusin për t’i çuar në shkollë. Por, vend askush…

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur  person “non…

Video që po trondit internetin: Putin ftoi Erdoganin në Siberi, pastaj filloi diçka që nuk pritej (VIDEO)

Një pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin…