Mbështes protestën e nesërme për DREJTËSI, për lirimin e ish pjestarve të UÇK-së, dhe gjithë të dënuarve të pafajshëm nga viti 2002 deri vitin 2018!

Këshillit organizativ të protestës për drejtësi i sugjeroj që maksimalisht të zgjëroj hapësirën e kordinimit edhe me sektorin civil, e sidomos me gjith familjet e të dënuarve në tre dekadat e fundit nga KASAPËT partiak të instaluar nëpër gjykatat e Maqedonis!

Mbështes protestën e nesërme për lirimin e ish pjestarve të UÇK-së

PA DREJTËSI NUK DO TË KETË QETËSI!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…