Ministria e Shëndetësisë e Gazës ka raportuar se numri i shehidëve në Rripin e Gazës është rritur në 2.329 palestinezë, ndërsa 9714 të tjerë janë plagosur.

Numri i fundit i viktimave pasqyron të vrarët dhe të plagosurit që nga fillimi i konfliktit më 7 tetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Edhe pse prej muajsh ka pasur zëra për një tronditje në krye…

Fillojnë bisedimet e Rusisë me Ukrainën

Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka thënë se bisedimet me…

Rreziku bërthamor më i lartë që nga kriza e raketave kubane e vitit 1962

Presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se rreziku bërthamor aktualisht është në…

Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

“Rasti i djeshëm skandaloz me lirimin e Sasho Mijallkovit nga dënimi me…

Berisha: Marrëveshje me Kosovën që çdo shqiptar të ketë shtetësinë e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se të gjithë…