Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një ndërtesë katërkatëshe u shemb në ishullin italian të Sicilisë si pasojë e një shpërthimi gazi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërtesa u dogj pasi një tub gazi natyror shpërtheu në qytetin jugor të Ravanusa pranë Agrigento, qyteti jugperëndimor sicilian i famshëm për tempujt e tij grekë, raporton agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Dy gra u nxorën të gjalla nga rrënojat pas shembjes të së shtunës mbrëma, dhe shpëtimtarët dhe qentë nuhatës po kërkonin ende për të zhdukurit, që besohet se përfshin një çift të ri që prisnin një fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…