Dje rreth orës 20:00 në fshatin Dobridoll të Gostivarit, policia ka arrestuar  57 vjeçarin V.XH. për shkak se gjatë kontrollit në lokalin e tij , respektivisht në një internet kafe, Inspektorati ka gjetur 12 persona. Personat në fjalë janë mbledhur në lokal në kundërshtim me masat e qeverisë për parandalimin e shpërndarjes së virusit korona. Policia njofton se personi në fjalë ka kryer vepër penale, gjegjësisht ka thyer ligjin sipas nenit 206 të Kodit Penal: “Mosrespektim i rregulloreve shëndetësore gjatë epidemisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…