Mbrëmë rreth orës 22:00 derisa në fuqi ishte ora policore, në një punkt në fshatin Toplicë, zyrtarët policorë kanë sinjalizuar të ndaloj një automjet i tipit volkswaen phaeton me ngjyrë të zezë dhe targa gjermane, mirëpo vozitësi i makinës në fjalë nuk iu është bindur urdhrit policorë dhe ka vazhduar rrugën në drejtim të Gostivarit, pas çka në ndjekje tij janë vënë zyrtarët policorë.

Pas një kohë automjeti i njëjtë është vërejtur në një rrugë në afërsi të Vrapçisht. Por pas tentimit të zyrtarit policorë për të ndërmarrë masat e nevojshme, vozitësi i makinës ka ndezur motorin dhe duke tentuar të largohet nga vendi ka lënduar një policë dhe më pas është dhënë në arrati përmes autostradës Gostivar-Tetovë. Organet e rendit edhe në autostradë kanë vendosur një punkt për të ndaluar makinën në fjalë, por vozitësi sërish nuk i bindet urdhrit dhe ka vazhduar me shpejtësi të madhe drejtë Zhelinës, ku lëshon autostradën dhe niset drejtë fshatit Siriçinë. Këtu paraprakisht është vendosur edhe një punkt nga ana e njësitit për intervenim të shpejtë , pas përplasjes së tij me makinat e policisë, personi në fjalë ndalohet nga pjesëtarët e njësiti për intervenim të shpejtë. Pasi i vënë prangat mësohet se bëhet fjalë për personin me iniciale M.A. i lindur në vitin 1986 nga fshati Pirok, ndaj të cilit do të ngritën padi për mosbindje të urdhrit policorë.

Ndërkohë që jo-zyrtarisht mësojmë se shkak i arratisjes ka qenë droga të cilën e ka poseduar personi në fjalë dhe e cila është konfiskuar nga ana e zyrtarëve policorë./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…