Sonte në mbledhjen e kryesisë së degēs së BDI-së nē Komunën e Tearcës u vendos që kandidat i kēsaj partie pēr zgjedhjet lokale të jetë Nuhi Neziri.

Neziri u zgjodh kandidat me votim unanim nga anëtarët e kryesis së degës dhe kēshillat vendor të BDI-së.

Nuhi Neziri ishte si kandidat i propozuar nga nēndega e fshatit Tearcë.

Edhe kryetari aktual i Komunës së Tearcës, Isen Asani i uroi sukses Nuhi Nezirit në zgjedhjet lokale./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…