Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka arritur në fazën tjetër të Kampionatit Botëror të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Gjakova e mposhti gjermanen Seija Ballhaus në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Ajo e pati një paraqitje fantastike ndaj gjermanes, duke e mposhtur nw fund me IPPON.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bayerni barazim me Hertha (VIDEO)

Bayern Munich e ka filluar mbrojtjen e titullit me barazim 2-2 në…

Prishtina mëson kundërshtarët në playoff-in e Ligës së Konferencës, nëse arrin ta kalojë raundin e tretë

Është hedhur shorti gjithashtu edhe për raundin e playoff-it në Ligën e…

Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç…

Distria Krasniqi shpallet Kampione e Evropës në xhudo

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, është shpallur Kampione e Evropës në kategorinë -48…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…