Sot (31.08) rreth orës 8:10 të mëngjesit, zyrtarë policorë nga policia kriminale dhe sektori për drogë dhe armatim si dhe njësia special antiteror “Tigrat” kanë arrestuar S.A (34) vjeçar nga Haraçina, i cili ishte arratisur nga burgu i Idrizovës ku duhej ta vuante dënimin me 12 vite burg për vrasje. Në autostradën “Prijatelstvo” ku paraprakisht janē marrë informacione, ndalohet vetura “Ford” e drejtuar nga B.R (47) nga Haraçina, i cili gjithashtu person i dënuar që vuan dënimin në Idrizovë, por kishte qenë i angazhuar të punojë jashtë burgut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Forcat ukrainase ‘arrijnë në kufirin rus’ pranë Kharkiv

Guvernatori i Kharkiv ka njoftuar se trupat që mbrojnë rajonin ukrainas kanë…

Shkup, dy pjesëtarë të ushtrisë infektohen me koronavirus

Ministria e Mbrojtjes njofton se dy pjesëtarë të Ushtrisë kanë rezultuar pozitiv…

Raportohet për luftime tjera të ashpra në Luhansk dhe Donetsk

Zyrtarët ukrainas dhe Ministria ruse e Mbrojtjes kanë raportuar një ditë tjetër…

Sulmohet objekti i stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik

Policia e Kosovës, në këtë rast zyrtarët policorë të cilët kanë qenë…

Vështirësohet kualifikimi në olimpiadë

Alon Hasa dhe Luiza Gega zbulojnë ndryshimet Kualifikimi në Lojërat Olimpike të…