Forca Speciale të Policisë së Kosovës janë parë në mesditën e sotme në veri të Mitrovicës përpara një objekti banimi.

Në lidhje me këtë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Mitrovicën e veriut, Branislav Radoviq, tha se bëhet fjalë për një aksion të njësisë kundër narkotikëve e që po asistohet edhe nga policët e stacionit lokal.

“Njësia kundër narkotikëve po asistohet nga policia”, është shprehur Radoviq, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, po ashtu raportohet se qytetarë serbë janë mbledhur matanë rrugës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Njësia e FSK-së fiton medaljen e argjendtë në ushtrimin ndërkombëtar “Cambrian Patrol 2021” në Britani

Në konkurrencë me mbi njëqind ekipe të forcave të shteteve të ndryshme…

Xhaferi: “Vidi , bez vie ne mozheme da prajme nishto”

El Cheka: Derguar nga Sami Ukshini Val Zeka dhe Shek Hallaqi Musa…

Lufta në Ukrainë/ Presidenti Zelensky: Koha për të vendosur për anëtarësimin e Ukrainës në BE

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka reaguar me anë të një postimi në…

Gruevski: Jap dorëheqje nga posti i deputetit

Ish kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati në Hungari, në…

E mbijetuara e dhunës: Policët serbë ma hapën plagën me thikë, më thanë po ta bëjmë edhe një organ tjetër gjenital

E mbijetuara e dhunës seksuale ka rrëfyer në emisionin se si ishte…