Policia e Kosovës i ka dërguar në stacionin e policisë në jug të Mitrovicës 49 pelegrin, për ti verifikuar dhe testuar pë parafinë.

Bëhet e ditur se është gjetur sasi e madhe e armatimit brenda manastirit.

Telegrafi mëson se i arrestuari më parë nga PK-ja, është B.S., i lindur në vitin 1992, nga Mitrovica e Veriut, pjesëtar i Mbrojtjes Civile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Inteligjenca britanike: Të paktën dhjetë anije ruse u larguan nga baza e Detit të Zi

Të paktën dhjetë anije ruse u larguan këtë javë nga baza e…

“Arafat Muaremi bëri paradë, dha dorëheqje një ditë pasi i kaloi mandati”, tha Ruskoska

Prokurorja e suspenduar Villma Ruskoska sot e komentoi dorëheqjen e drejtorit të…

Kërcënimi ndaj Dick Martyt sjell në Kosovë dhe Serbi sekretaren e shtetit zviceran

Shteti zviceran është aktivizuar në nivel diplomatik, mbi çështjen e kërcënimeve nga…

Inaugurimi i Këshillit për Demokraci, Osmani: Kosova bëri një hap të rëndësishëm për jetësimin e zotimeve

Presidentja, Vjosa Osmani, ka inauguruar Këshillin për Demokraci dhe të Drejta të…

5,493 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike…