Një tërmet i fortë tronditi pasditen e së hënës një pjesë të Kinës jugperëndimore. Nuk ishte menjëherë e qartë nëse shkaktoi dëme apo lëndime.

Tërmeti me magnitudë 6.8 goditi qarkun Luding në provincën Sichuan në orën 12:52, njoftoi agjencia e lajmeve Xinhua.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së, tërmeti ishte me magnitudë 6.6 dhe kishte qendër në një thellësi prej 10 kilometrash (6 milje).

Sichuan, i cili ndodhet në buzë të Rrafshnaltës Tibetiane ku takohen pllakat tektonike, goditet rregullisht nga tërmetet.

Dy tërmete në qershor vranë të paktën katër persona. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Stefanova dhe Janeva ftohen për dëshmi

Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore…

Abdulla Mehmeti: Askush nuk mund ta cenojë pronësinë intelektuale të tjetërkujt

R e a g i m ASKUSH NUK MUND TA CENOJË PRONËSINË…

Vijojnë dërgimet e kutive të votimit në KZAZ, radhë të gjata në dorëzimin e kutive

Teksa komisionerët kanë nisur me numërimin në Pustec të Korçës, në rrethe…

Takohen Pendarovski dhe Radev, flasin për marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski ka pritur sot në një takim të…

VIDEO/ Kokat poshtë dhe njerëz që dalin nga makina, momenti kur nis përplasja me armë në Elbasan

Ora News siguron videon kur është fiksuar momenti i përplasjes me armë në…