Sapo na ka arritur në inbox një sqarim nga Tetova, lidhur me shkrimin BFI BOJKOTON FAMILJEN JASHARI!


Në fakt, pasi që Shaqir Fetai paska konfirmuar pjesëmarrjen e vet në ceremoninë e shpalljes Qytetar Nderi të Tetovës, Bacin Rifat Jashari, vetë kjo Familje ka reaguar që udbashët mos të vijnë në sallë për ta “nderuar” Bacin Rifat! Në adresë të Komunës ka mbërritur edhe dokumenti i rrjedhur nga shërbimet intelegjente serbe që dëshmon për Shaqir Fetain si udbash që nga koha kur ishte student në Sarajevë!
Organizatorët e eventit si dhe drejtuesit e protokolit kanë qenë të detyruar që me “mirësjellje” t’i kërkojnë Shaqir Fetait që as mos të duket në këtë event.
I prekur nga ky refuzim kategorik që ia kanë bërë Shaqir Fetait si person i UDB-së, ky “patriot me bateria” pas tre ditësh ngritet dhe në FB-un e vet publikon një vlerësim mbi Familjen Jashari! Kështu veprojnë të gjithë pisat sapo të dekonspirohen!
Ky është dokumenti që e ka përjashtuar Shaqir Fetain që të marrë pjesë në një event kombëtar e patriotik:

(Skandal)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Të hyjë SHBA për zgjidhjen e tensioneve Kosovë-Serbi”, ligjvënësit thirrje Bidenit!

Grupi i Çështjeve shqiptare në Kongresin amerikan i bëri thirrje Presidentit Joe…

Më 14 shtator seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Gjykata Speciale ka caktuar seancën e radhës përgatitore në çështjen kundër Hashim…

Amerika sulm kibernetik ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sulmuar Iranin në mënyrë kibernetike. Ky…

Në Ukrainë gjendet një qytet që quhet Yarun sikurse lagjia Jarun Zagreb, a është programuar gabimisht fluturakja pa pilot?

Në Jarun të Zagrebit mbrëmë diku pas orës 23:00, është rrëzuar një…

Skandali i vaksinave, mijëra vetëve u injektohet ujë me kripë!

Mijëra vetë kanë rënë pre e një mashtrimi në Indi ku njerëzve…