Një shpërthim është dëgjuar në qytetin rus të Krasnodar të premten në mëngjes, njoftuan agjencitë shtetërore të lajmeve Tass dhe RIA Novosti.

Duke cituar selinë operative të territorit të Krasnodarit, agjencitë e lajmeve thanë se çatia dhe dritaret e një ndërtese në rrugën Morskaya ishin dëmtuar.

Deri më tani nuk raportohet për viktima, shkruan CNN.

Disa video të shpërndara nëpër rrjete sociale tregojnë atë që duket të jetë një mjet ajror pa pilot në qiell, i ndjekur nga zhurma e një shpërthimi.

Imazhet e tjera të mediave sociale tregojnë tymin që ngrihet nga ndërtesa, dhe një imazh tjetër tregon ndërtesën e dëmtuar.

“Sipas informacioneve që vijnë në qendrën e thirrjeve të urgjencës së qytetit, në orën 04:17 të mëngjesit në qytetin e Krasnodarit, një shpërthim është dëgjuar në zonën e një ndërtese në rrugën Morskaya, 54/2”, tha Tass.

“Shërbimet e urgjencës janë dërguar në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për viktima. Ka pasur dëmtime në çatinë dhe dritaret e ndërtesës, por nuk ka zjarr”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ambasadori i Rusisë viziton ushtrinë serbe afër kufirit në Jarinjë

Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko, ka vizituar ushtrinë serbe e…

E pazakontë: Vodhi para nga prindërit e saj dhe pagoi një shok për t’i vrarë

Një 17-vjeçare nga Jumatile, është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar t’i…

“Defender 21”/Nis sot stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor, mbërrin në Durrës anija e SHBA-së

Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor ka nisur sot me…

Biden i telefonon Putin-it, propozon samit për Ukrainën

Shtimi i pranisë ushtarake ruse panë kufirit me Ukrainën vjen në përgjigje…

Emiratet e Bashkuara Arabe dërgojnë mbi 30 tonë ushqime dhe ndihma mjekësore në Ukrainë

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë dërguar një avion që transportonte më shumë…