Hetuesit policorë kanë kontrolluar në një shtëpi dhe objekte përcjellëse në fshatin Gojbulë të Vushtrrisë pas dyshimit se ka armë pa leje.

Në shtëpinë e të dyshuarit M.M., 73 vjeçar, K/Serb, janë gjetur dhe janë sekuestruar armë dhe municion, njofton Klan Kosova.

o Dy (2) pushkë automatike AK-47
o Tetë (9)karikator të pushkës AK47
o Dy (2) pushkë të gjata M48
o Një (1)armë të shkurtë Pistoletë
o Tetë (8) raketahedhës ( Tromblona)
o Një (1) raketahedhës (Zollë)
o Dy (2) granata dore
o Një mijë e njëqind (1100) fishke të kalibrave të ndryshëm
o Pjesë të ndryshme të armëve dhe të uniformes ushtarake (pa emblema)

Armët dhe municioni i sekuestruar, do të procedohen si dëshmi në rrjedhën e mëtejme hetimore. Ndaj të dyshuarit është iniciuar rast për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” neni 366 paragrafi II, i KPK-s.

Ndërsa pas intervistimit, të dyshuarit me vendim të prokurorit të rastit i është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…