Para qeverisë së Maqedonisë ka ndodhur një ngjarje e pazakontë,. Ishte vendosur një oktapod mbi të cilin shkruhej emrin i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.
Akoma nuk dihet se kush e ka vendosur atë, por nga paraqitjent e deritanishme të partisë opozitare VMRO, dyshohet se është vepër e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

95 vjet nga rënia e Shote Galicës

Sot janë bërë 95 vjet që nga rënia e luftëtares shqiptare Shote…

Kurti: Situata ekonomike është përmirësuar gjatë pesë muajve të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë hyrëse dhe…

Zviceranët blejnë aeroplanë të rinj luftarak, do të shpenzojnë 6 miliardë franga – bëhet fjalë për F35-A Lightning II

Aeroplanët luftarakë të gjeneratës së pestë të kompanisë amerikane Lockheed Martin, F35-A…

Kryeministri Kurti : Vuçiqi Po flet me gjuhën e shekullit të kaluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po shpreson që të gjendet një zgjidhje…

Britani / 3 deputetë pozitivë me koronavirus

Një tjetër deputet britanik ka rezultuar pozitiv ne testin për COVID-19. Pas…