Një nga makinat që u dogj mbrëmë në një lagje të Shkupit është në pronësi të prokurorit Gavril Bubevski, mëson “A1on”.

Bëhet fjalë për një “Skoda” me regjistrime të Shkupit, e cila ka qenë e parkuar në trotuar, pranë barakave të NP “Rrugë dhe rrugica”.

“A1on” tentoi të kontaktojë me Bubevskin, por ai nuk iu përgjigj telefonatave. Makina e tij ka marrë flakë pasi zjarri është përhapur nga një makinë tjetër. Sipas informacioneve fillestare, vetura e Bubevskit është prekur vetëm nga pjesa e pasme.

Ministria e Brendshme thotë se zjarri është raportuar një orë pas mesnate. Fillimisht ka marrë flakë një Nissan me targa Shkupi. Vetura e dytë, e cila është e prokurorit Bubevski, ishte pjesërisht e uzurpuar. Barakat e ndërmarjes janë djegur plotësisht. Deri tani nuk dihet se cili ishte shkaku i zjarrit.(INA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…