Një sulm tjetër ajror i ushtrisë ruse ka ndodhur mbi një kullë të televizionit në veri të Ukrainës, ku si pasojë kanë humbur jetën nëntë persona dhe nëntë tjerë kanë mbetur të lënduar, kanë njoftuar autoritetet lokale.

Vitaliu Koval, guvernatori rajonit Rivne, tha se kulla dhe ndërtesa administrative pranë saj janë goditur nga dy raketa të ndryshme, në një sulm që ndodhi në fshatin Antopi.

“Ka njerëz akoma nën rrënoja”, shtoi Koval.

Mediat lokale raportojnë se radiot dhe televizionet lokale, kanë pasur problem me sinjal si pasojë e sulmit të sotëm mbi kullën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Analizë tronditëse e medieve kroate: Rusia i jep Serbisë armë që të kthehet në Kosovë

Serbët marrin “dhurata ushtarake” nga Rusia e Bjellorusia që të mund të…

Ora policore gjatë kësaj fundjave prej orës 19 deri në orën 5

Për dallim nga fundjava paraprake, qytetarët këtë fundjavë do ta kalojnë me…

Temperatura të ulëta në disa pjesë të SHBA-ve: Seattle, Oregon e Portland shpallin gjendje të jashtëzakonshme

Temperaturat e ulëta kanë goditur veriperëndimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.…

Zviceranët përmes një aksioni dorëzojnë armët dhe municionin

Në këtë aksion është mundësuar të dorëzohen po ashtu edhe armët e…

Rreth 200 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus

Që nga fillimi i pushtimit rus, në Ukrainë janë vrarë 200 fëmijë…