Një oficer policie u qëllua për vdekje dhe dy të tjerë u plagosën teksa iu përgjigjën një thirrjeje për dhunë në familje në një qytet të Pensilvanisë.

Policia iu përgjigj një thirrjeje në një lagje banimi që kaloi në një përleshje me armë rreth 50 minuta më vonë, thanë zyrtarët në një konferencë shtypi.

Një i dyshuar mashkull 34-vjeçar i paidentifikuar u vra në shkëmbim zjarri së bashku me një oficer, identiteti i të cilit u fsheh derisa familja u njoftua, tha policia, raporton nypost.

Një oficer po luftonte për jetën e tij dhe një tjetër ishte në gjendje të qëndrueshme, sipas kryebashkiakut, Sherry Capello.

“Natyrisht që incidenti është ende nën hetim dhe detajet do të vijnë pas përfundimit të hetimit”, tha Capello.

“Në këtë moment jemi të fokusuar në humbjen tragjike të oficerit dhe mirëqenien e pjesëtarëve të tjerë të departamentit tonë të policisë. Ky është një moment jashtëzakonisht i vështirë për të gjithë”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çfarë është ‘bota serbe’, një term i shpikur rreth një vit më parë?

“Bota serbe” është një term i shpikur – ose të paktën i…

Rama komenton deklaratat e Vuçiç: Nuk ka shanse për luftë, Kosova shtet i pavarur dhe demokratik. Serbia e humbi luftën

Në pjesën e fundit në Open në Top Channel kryeministri Edi Rama…

Britania: Rusia po rifurnizohet në Bjellorusi

Ministria e Mbrojtjes së Britanisë së Madhe ka deklaruar se disa njësi…

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)

Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila sonte…

Çka po ndodhë me Hazbi Likën?!

Ish-zv/kryeministri për Marrëveshjen e Ohrit dhe ish-sekretari i BDI-së, Hazbi Lika së…