Kah fundi i Konferencës ndërkombëtare islame, organizuar nga Këshilli Botëror i Bashkësive Islame me seli në Ebu Dhabi, Shaqir Fetai paska realizuar edhe një “takim” i cili e paska prekur shumë emocionalisht! Skuthi të preket? Tradhëtari? Hipokriti i paparashikueshëm?
Shaqir Fetai qenka fotografuar me Myftiun e Ukrainës, H. Ahmed ef. Temimin. Shaqir Fetai qenka tmerruar nga rrëfimet e tij mbi terrorizmin rus në Ukrainë!
Po a nuk pati Shaqir Fetai se me çka ta tmerrojë edhe ky efendi Temimin? Pse nuk i tregoi se si, më 7 korrik të vitit të kaluar, në përgatitje e sipër të Rusisë për ta okupuar Ukrainën dhe për t’i vrarë, përveç të tjerëve edhe nja dy milion myslimanë të këtij shteti, në kabinetin e tij pranoi ish-deputetin dhe anëtarin e partisë së Putinit, i cili, kishte dalur në mision për të gjetur aleatë të Putinit dhe të Ramazanvit. A nuk i tregoi Shaqir Fetai Myftiut të Ukainës se e ka përkrahur idenë e Abdul-Vahid Niyazov, që ta madhërojnë Ramazanovin e “çeçenëve” si dhe babain e tij duke i ngritur përmendore në mes të Tetovës, thjesht, për ta derdhur në bronz aleatin e vetëm të Putinit në kasaphanen e tij mbi ukrainezët dhe mbi myslimanët e efendi Temimit! Është dashur t’ia tregojë Shaqir Fetai dhe jo të ankohet pastaj se po e kundrojnë si skuth me sifatet e hipokritit të përkryer! Tradhëtari e ka të rëndë që të tradhëtojë vetëm një herë, se pastaj tradhëtinë e shndërron në profesion. Një herë tradhëtarë përjetë tradhëtarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani: Profesor Agani, figurë përbashkuese dhe politikan konsistent me vizion të qartë

Në 23-vjetorin e vrasjes, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar akademik…

Turqia brenda muajit do ta ratifikojë Protokollin për aderim të Maqedonisë në NATO

Kryetari i Kuvendit turk, Mustafa Shentop ka theksuar se Turqia më së…

Osmani pas përfundimit të Samitit të ‘Brdo-Brijunit’: Jemi kundër çdo ideje për ndryshim kufijsh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një konferencë për media pas…

Ish-këshilltari i Edita Tahirit: Paraqitja e Kurtit në Bruksel, ndër më të mirat e një burrështetasi kosovar

Gazmir Raci, këshilltar i ish-kryenegociatores së Kosovës  Edita Tahiri, ka thënë se…

Inaugurimi i Këshillit për Demokraci, Osmani: Kosova bëri një hap të rëndësishëm për jetësimin e zotimeve

Presidentja, Vjosa Osmani, ka inauguruar Këshillin për Demokraci dhe të Drejta të…