Një ngjarje tragjike ka ndodhur në shtetin afrikan në Burkina Faso.

Të pesë anëtarët e ekuipazhit u vranë në rrëzimin e një helikopteri ushtarak në veri të Bregut të Fildishtë, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së atij vendi.

Raportohet se helikopteri ishte në një mision zbulimi pranë kufirit me Burkina Faso.

Një hetim ka filluar për të përcaktuar shkaqet e aksidentit, shtoi ministria në një deklaratë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

MPJD reagon pas ndalimit të boksierëve kosovarë në Serbi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar për ndalesën e…

Von Cramon: Asociacioni përfshihet në pakon finale të marrëveshjes, ndryshimi i kufijve është toksik

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka deklaruar se…

Osmani takohet me ambasadorin japonez, kërkohet mbështetja e Kosovës për kapërcimin e pandemisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Japonisë,…

Organizohet ceremonia e dytë e dërgimit të ushtarëve të Kosovës me Gardën Kombëtare të Iowa-s në mision paqeruajtës

Në Qytetin Johnston në SHBA u organizua ceremonia e radhës me rastin…

Janeva nga paraburgimi kërkon nga PSP që lëndët të dorëzohen në Prokurorinë Themelore

Prokurorja Speciale, Katica Janeva nga burgu hetues i Shutkës ka dorëzuar letër…