Mediat bullgare kanë raportuar se Bregun e Diellit (Sonçev Breg) në Bullgari është vrarë një shtetas i Maqedonisë së Veriut. Duke u bazuar në burime brenda policisë, mediat bullgare raportojnë se personi në fjalë është therur me një mjet të mprehtë.

Të enjten rreth orës 11:00, zyra rajonale e Nesebar ka marrë një mesazh se një trup i një mashkulli me lëndime të dukshme në kokë është gjetur në një zonë pyjore pranë një restoranti në Bregun e Diellit. Pas hetimit policor është konstatuar se trupi i pajetë është i një shtetasi të Maqedonisë, 49-vjeçar i cili më 24 janar ka hyrë në Bullgari përmes pikës kufitare Deve Bair-Gjushevë. Sipas policisë, dyshimet e para janë se autori i vrasjes është një 14-vjeçar nga Nesebar, për të cilin edhe është lëshuar fletarrestim, shkruan 24chasa.bg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

BE-ja reagon ndaj bastisjeve të forcave izraelite në Xhaminë Al-Aksa

“Në këtë periudhë është shumë e rëndësishme që të ruhet statusi historik…

Konjufca: Plani franko-gjerman, hapi më i madh për zgjidhjen e problemit, që nga viti 1999

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka dhënë detaje për përmbajtjen…

Rrjedh biseda: Anëtarë të elitës ruse e përshkruajnë Putinin si “xhuxh” e “djall”

Gazeta britanike “The Telegraph” ka publikuar një shkrim, në të cilin thotë…

“Perandoria”, Kamçevi shtetit do t’i paguajë 5,3 milionë euro dhe do të vuajë 1 vit burg

Afaristi Orce Kamçev arriti kompromis për rastin “Perandoria”. Aktakuza do të tërhiqet…

Komiteti i Helsinkit: Qeveria t’u jep fund përfitimeve të spitaleve private në kohë të pandemisë

Me rastin e Ditës Botërore të Shëndetit, Komiteti i Helsinkit për të…