Ka nisur takimi i Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe të dërguarit të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Bëhet e ditur se Borrelli ka pritur Vuçiqin para takimit.

Sipas njoftimit të BE-së, pas takimit me Vuçiqin, të dy diplomatët evropianë do ta takojnë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ndërsa në orën 11:00, pritet të zhvillohet takimi trelateral.

Pas takimeve, Borrell do të dalë në një konferencë për media për të dhënë detaje për takimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Caktohet masa e paraburgimit për 46-vjeçarin nga Shkupi, ka tentuar të mbys djalin e tij

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për hapjen…

BE-ja nuk ndjek SHBA-në, thotë se do t’i lërë familjet e diplomatëve në Ukrainë tani për tani

Bashkimi Evropian nuk po ndjek SHBA-në në tërheqjen e familjeve të diplomatëve…

13 tetori, Osmani: Jemi optimistë, por edhe të kujdesshëm për liberalizimin e vizave

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë mund të ketë përgjigje pozitive për liberalizimin…

30 ditë paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e 25 vjeçarit në Viti

Është caktuar një muaj paraburgim ndaj të pandehurit B.R, i cili dyshohet…

Presidenti i Kroacisë nesër vjen në Kosovë

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, nesër do të jetë në Kosovë për…