Prej orës 16:00 ka nisur seanca e radhës në Kuvendin e Shqipërisë. Tashmë deputetët do të debatojnë për programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme.

Por që në nisje të seancës kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Alfred Rushaj, ka kërkuar që seanca të ndërpritet, pasi Kryeministri Edi Rama mungon.

Sipas Rushaj, Rama ka shkelur rregulloren e Kuvendit sepse duhet të ishte të dëgjonte diskutimet e opozitës. Nga ana tjetër kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, është shprehur se rregullorja nuk e detyron Kryeministrin të jetë në seancë në momentin e diskutimeve për programin qeverisës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…