Nicola Sturgeon do të japë dorëheqjen si kryeministraj e Skocisë pas më shumë se tetë vitesh. Liderja e Partisë Kombëtare Skoceze pritet të bëjë njoftimin në një konferencë për shtyp të organizuar në Edinburg.

Nuk mendohet se largimi i saj do të jetë i menjëhershëm, duke lënë kohën e nevojshme që të zgjidhet pasardhësi.

Ish-deputeti i SNP-së, Stephen Gethins tha se ishte “i befasuar.dhe i zhgënjyer” nga lajmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Takohen Kurti dhe shefi i stafit të KFOR-it, diskutojnë për sigurinë në vend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij…

Gjithsej 10 policë të infektuar me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit orën policore në territorin e Maqedonisë së…

Qeveria e RMV-së miratoi propozimin për shkurtimin e periudhës së izolimit nga 10 në 7 ditë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se mbrëmë (24 janar 2022), Shtabi…

Kohë për lutje e bamirësi

“…Ai e di se disa prej jush do të jenë të sëmurë,…

Sela: Askush nuk e di çfarë po ndodh me Talat Xhaferin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i pyetur në lidhje me…