U shfaq në një qosh të ekranit dhe pa u dëgjuar duke folur.

E krejt kjo zgjati vetëm pak sekonda.

Kështu, televizioni shtetëror ‘Rusia 24’ solli për pak çaste ministrin e Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu. Por, mbledhja e Këshillit Kombëtar të Sigurisë, e drejtuar nga presidenti Vladimir Putin, nuk dihet sakte se kur është mbajtur, ani se raportohet të jetë zhvillim i së enjtes.

Nëse kjo është e vërtetë, atëherë i bie se Shoigu po kthehet në skenë, pas rreth 2 javësh mungese në publik, që nga mediet perëndimore është parë si mundësi që ai të jetë dënuar për invazionin e ngathët, që çoi në dështimin e pushtimit të qyteteve kryesore ukrainase si Kharkivi dhe Kievi, duke bërë që Rusia të futet në izolim ekonomik.

Dyshimet i ngriti edhe një paraqitje e tij në kanalin “Channel One” në Rusi, që u tha se ishte e datës 18 mars, por CNN reagoi duke pohuar se transmetimi ishte i 11 marsit.

Njëlloj, në publik po mungon edhe Valery Gerasimovi, shefi i stafit të përgjithshëm të forcave të armatosura ruse.

Por, Kremlini zyrtar ka mohuar të ketë të vërtetë diçka nga këto dyshime, veçse bëhet fjalë për agjendë të ngjeshur të ministrit në kohë lufte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hahn: Mirë që edhe këtë herë qeveria ka qëllime evropiane

Eurokomisioneri dhe ish përgjegjësi për ecurinë e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së,…

SHBA, sërish numër rekord rastesh me COVID-19, mbi 70 000 në 24 orë

SHBA-ja regjistroi dje për të dytën ditë radhazi më shumë se 70…

Profesori amerikan: Beogradi duhet ta njohë Kosovën, s’ka të ardhme në BE nëse qëndrojnë miq të ngushtë me Rusinë

Eksperti i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben-Meir, ka thënë se Serbia…

Përfshihet nga zjarri një institut ushtarak rus, raportohet për të vdekur dhe për të lënduar

Një zjarr i madh ka shpërthyer sot në ndërtesën e Institutit Ushtarak…

Eurodeputetët: Të korrigjohet gabimi për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Parlamenti Evropian miratoi Rezolutë në të cilën kërkohet që BE-ja të fillojë…