Policia e Kosovës nga sot do të nis së gjobituri të gjithë pronarët e makinave me targa ilegale.

Nisja e gjobave do të bëhet nga ora 08:00 më datë 22 nëntor 2022, sipas njoftimit të policisë.

Ndonëse për këtë çështje, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u thirrën në Bruksel për të gjetur një zgjidhje për të dalur nga situata, nga takimi dolën pa ndonjë rezultat konkret.

Qeveria e Kosovës, mori vendim që nga 1 nëntori deri më 21 nëntor, pronarët e makinave që kanë targa ilegale vetëm do të qortohen nga policia, nga 22 nëntori deri më 21 janar do të jetë masa e gjobitjes, nga 21 janari deri më 21 prill do të jetë koha kur të gjithë ata që kanë targa ilegale duhet t’i ndërrojnë me targa provuese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sindromi Havana – policia në Berlin po heton rastet në Ambasadën amerikane

Policia në Berlin të Gjermanisë ka filluar hetimet pasi stafi në ambasadën…

BE-ja përgatit një paketë të nëntë sanksionesh ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian po punon për një paketë të nëntë sanksionesh ndaj Rusisë…

OVL-UÇK e Hasit demanton pretendimet se ka pasur baza në Shqipëri

Arrestimet e ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, i…

Kombet e Bashkuara: 925 civilë të vrarë në Ukrainë nga fillimi i pushtimit rus

Zyra e Human Rights pranë Kombeve të Bashkuara, ka njoftuar se të…

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të…