Nga dita e mërkurë Ora policore në mbarë shtetin do të filloj nga pora 16:00 dhe do të zgjasë deri në ora 05:00 të mëngjesit. Kështu vendosi qeveria në mbledhjen e sotme, mëson Alsat. Ndërkohë që gjatë uikendit ora policore do të zgjas 24 orë. Masë e këtillë ditë më parë u vendos për qytetin e Kumanovës.

Megjithatë përkujtojmë se gjatë orës policore do të mund të lëvizin lirshëm të gjithë ata që paraprakisht kanë siguruar leje për shkuarje-ardhje nga vendet e punës dhe raste të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në Hagë fillon dëgjimi i dëshmitarit të nëntë në gjykimin ndaj Salih Mustafës

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar të dëgjohet dëshmitari i…

Edhe imamët në shërbim të partive

Bashkësia Fetare Islame e RMV-së është ekstremisht e politizuar “Si asnjëherë më…

Lajçak takon Reekerin, flasin për Ballkanin Perëndimor

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar sot…

Saramati: Objekti në Kukës që përmendet nga Specialja në aktakuzën ndaj Shalës, shërbeu vetëm si pikë grumbulluese për ushtarët e UÇK-së

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Pjetër Shala, u arrestua më 16 mars 2021 nga…

Qeveria e Kosovës: Komunikojmë me SHBA-në për strehimin e afganëve

Që nga mesi i korrikut, Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin…