Në Hagë tashmë ka nisur seanca e sotme përgatitore për gjykimin e ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Kryetarja e trupit gjykues, Mappie Veldt-Foglia, tha se nesër dhe pasnesër do të mbahen edhe nga një seancë paragjyqësore ndaj Mustafës, por që të njëjtat nuk do transmetohen [ex parte].

‘’Nesër do mbajmë seanca të mbyllura, tutje edhe një seancë tjetër të mbyllur me ZPS-në’’, u shpreh ajo.

Megjithatë, prokurorja  e rastit, tha se do të bëjnë kërkesë për shtimin edhe të një dëshmitari tjetër në listën e prokurorisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…