Protesta që vijoi si rezultat i publikimit të materialeve të përgjuara nga “El Cheka”, nesër do të zhvendoset në Shkup.

Këtë e bëri të ditur vëllai i “El Chekës”, Blerim Ahmedi nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Facebook.

“Protesta kombëtare vazhdon”, ka shkruar ai, ndërkaq ka bashkëngjitur fotografinë në të cilën shkruan “Protestë, 26-07-2019, ora 14:00, në Sheshin Skënderbeu – Shkup. Marshimi drejt qeverisë sllavo-maqedonase. Liri çlirimtarëve, jashtë klani i Zajazit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mickovski e pranon: Jam takuar me të dyshuarit në rastin “Reket”

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka konfirmuar se ka pasur takim me…

Të premten automjetet e transportit publik do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës

Me rastin e festës së Pashkëve, të premten, 26 prill, automjetet e…

Sindikata e Arsimit sot do të protestojë në Shkup

Në disa shkolla sot do të zhvillohet procesi arsimor, si mbulim i…

Besimtarët ortodoksë festojnë sot pashkët

Besimtarët ortodoksë e festojnë festën më të madhe krishtere Pashkët. Ringjallja e…

Xhaferi: Kemi një shtet të përbashkët dhe të gjithë e kemi për obligim që ta ruajmë

Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi me…