Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në fjalimin e tij në Gostivar deri sa po komentonte përçarjet brenda partisë që drejton ai, tha se këto lëvizje politike po shërbejnë armiqve të shqiptarëve.

“Kujt i bëjmë shërbim me këto lëvizje që po bëhen, sigurisht që armiqve të shqiptarëve, po duartrokasin. Allfa, Tellma, Mellma, çfarë janë këto. Çka fituan shqiptarët që përçaheshin në të kaluarën? Çfarë? Asgjë nuk fituan”, tha mes tjerash Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

LDK kërkon debat parlamentar për Marrëveshjen e Washingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka bërë të ditur…

“Kjo ishte njerëz…”, Boris Johnson mban fjalimin e fundit

Britania ka një kryeministre të re, Liz Truss… E kështu, i takon…

Arrestohet i kërkuari nga policia, që goditi veturën e policisë

Policia ka bërë të ditur se është arrestuar i kërkuari Driton Podrimqaku,…

Coronavirusi – Bosnja dhe Hercegovina strehon migrantët dhe refugjatët që kanë mbetur rrugëve

Migrantët dhe refugjatët nga kantoni veriperëndimor i Una-Sana i Bosnjës dhe Hercegovinës…

Ministrat e BE-së miratojnë ndihmë shtesë prej 1 miliardë eurosh për Ukrainën

Ministrat evropianë miratuan të martën një propozim të Komisionit për të ofruar…