Nëntë persona në bordin e një aeroplani që mbante parashutistë kanë vdekur pasi u rrëzua pranë një aeroporti suedez.

Avioni, i cili u tha të mbante tetë parashutistë së bashku me një pilot, ra në Orebro rreth orës 7.20 pasdite të enjten, zbulojnë mediat lokale.

Një person pësoi dëmtime serioze dhe u dërgua me urgjencë në spital, raporton gazeta suedeze Goteborgs-Posten, por vdiq më vonë. Dhjetë ambulanca ishin ndër shërbimet e urgjencës që nxitonin për në incident.

Helikopteri ra nga rreth 100 metra lartësi, ndërsa shpërtheu në zjarr në momentin e rënies. Carl-Johan Linde, menaxher shtypi në Administratën Suedeze Detare, tha se helikopteri u rrëzua afër pistës shumë shpejt pas ngritjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…