Sirenat dhe zhurma e armëve mund të dëgjoheshin jashtë Kievit mbrëmë, por vetë kryeqyteti ukrainas nuk u granatua nga forcat ruse, tha nënkryetari i bashkisë

Nënkryetari i Kievit, Mykola Povoroznyk, ka thënë se jashtë Kievit janë dëgjuar granatime gjatë natës së mbrëmshme.

“Nata kaloi relativisht e qetë, nën tingujt e sirenave dhe tingujt e armëve nga betejat jashtë qytetit, por nuk pati asnjë granatim në vetë qytetin”.

Kjo vjen pasi ushtria ruse tha se do të shkurtonte “në mënyrë drastike” operacionet pranë Kievit gjatë bisedimeve të paqes në Stamboll, dje, shkruan Skynews.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Nuk kisha asnjë simptomë”/ Nuk e dinte se kishte koronavirus, nëna infekton 18 fëmijët e saj

Brittany Jencik nga Nju Jorku raportohet se ka infektuar shumicën e 18…

Aktakuzë për Muhamed Asanin!

Prokuroria publike në Strugë, ka hapur aktakuzë për doktorin, Muhamed Asani i…

Simovski për regjistrimin: Bëmë punë të shkëlqyer dhe korrigjuam turpin e vitit 2011

Një javë para publikimit të të dhënave nga regjistrimi i popullsisë, amvisërive…

BE vendos afat për zgjidhjen e kontestit në mes Shkupit dhe Sofjes

Bashkimi Evropian thekson se nëse kontesti në mes Shkupit dhe Sofjes nuk…

SHBA rrit mbështetjen ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rritur mbështetjen e tyre ushtarake për…