“Sasho kurrë nuk ka ardhur në parti, i thyer nga vuajtjet”, dëgjohet të thotë zëri që duket të jetë i kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Bashkëbisedues duket të ketë Zoran Milevski Kiçeecin, njërin nga të dënuarit në lëndën “Reket” në audio regjistrimin e fundit të lëshuar këtë mëngjes në kanalin Jutjub.

“Sasho dha dy herë nga 5.000 euro për autobusët për 2 qershorin, ky është një donacion nga Sasho”, shton Mickoski.

Biseda me siguri i përket mënyrës se si janë paguar autobusët nga një protestë e organizuar nga opozita para Qeverisë më 2 qershor të vitit 2018.

Në bisedën, e cila zgjat njëzet sekonda, dëgjohet edhe Kiçeec, i cili Mickoskit i tregon një pjesë të “disa bisedave” që i ka dëgjuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…