Sektori për Punë të Brendshme Tetovë informon se më 03 gusht 2021 në periudhën prej orës 14:00-17:00, pjesëtarët e policisë në vendin e quajtur “Breshçinja”, zona e Jançistit të Tetovës, kanë gjetur plantacione kanabisi në fusha.

Nga SPB Tetovë shtojnë se është krye inspektim në vendin e ngjarjes kurse kanabisi i gjetur është çuar për procedurë të mëtejshme.

Pasi rasti të dokumentohet plotësisht, do të paraqitet raport përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…