Numri i përgjithshëm i pacientëve me coronavirus të cilët trajtohen në departamentet infektive në Shkup dhe në spitale në të gjithë vendin është 806, ndërsa ka rreth 864 shtretër spitalorë të lirë, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e kaluara, 22 pacientë të rinj janë shtruar në spital në Qendrat Covid në Shkup për shkak të ndërlikimeve me coronavirusin, ndërsa po trajtohen gjithsej 340 persona. Në 24 orët e kaluara, 67 pacientë të kuruar janë lëshuar në shtëpi.

“Numri i pranimeve në ditët e kaluara në qendër – qendrat në Shkup po zvogëlohet dhe këtë mëngjes deri në orën 8:00 kishte 330 shtretër t[ lirë, dhe pritet që gjatë ditës pas ekzaminimeve të pacientëve të shëruar të lirojnë vendet shtesë”, thonë nga MSH.

Nga atje ata thonë se të gjitha departamentet infektive kanë furnizim me oksigjen dhe mund të kujdesen për pacientët që kanë nevojë për mbështetje të oksigjenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…