Në Gjykatën Speciale do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-krerëve të tjerë të UÇK-së.

Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 11:00.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Asnjë shqiptar në Fondin për inovacione

Drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik, Jovan Despotovski deklaroi se…

Vritet një 23-vjeçar në Mitrovicë dhe plagosen dy të tjerë

Një 23-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma…

Punëtorët e Hekurudha-Transport në vendin e punës krijuan kriptomonedha, u zbuluan nga shpenzimi i madh i rrymës!

Më datë 19.11.2021 inspektorët e Njësitit për krim ekonomik në kuadër të…

18 raste të reja në Maqedoni, 1 rast i ri në Tetovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë…

Këta janë të ftuarit e deritanishëm nga Gjykata Speciale

Nga Gjykata Speciale deri më tani kanë ardhur mbi 70 ftesa për…