Në orën 20 në hapësirat e Qeverisë do të mbahet konferencë e re për shtyp, në të cilën do të kumtohen informatat e fundit lidhur me rastin e parë të konfirmuar të koronavirusit vdekjeprurës në vendin ton.

Analizat e bëra të gruas 50-vjeçare rezultuan positive, e cila muajin e fundit ka qenë në Itali dhe herët mëngjesin e sotëm ka hyrë në Maqedoni. Gjatë dy javëve të fundit gruaja ka pasur simptoma të gripit, por nuk është testuar nga koronavirusi.

Për në orën 20 duhet të kumtohen informata të reja lidhur me ndodhitë e fundit dhe rastin e pare të konfirmuar nga koronavirusi në vendin tonë./TV21/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…