Dje (14.08.2020) rreth orës 12:00 në rrugën rajonale Sveti Nikollë – Kumanovë, nëpunësit policorë kanë dhënë shenjë sinjalizuese për të ndaluar një kamion “Mercedes” me targa të Velet, por automjeti nuk u ndalua.

Pas një kohe të shkurtër kamioni është ndaluar dhe shoferi ka filluar të ikte, por u kap menjëher nga punonjësit e policisë.

Bëhet fjalë për M.J (28) nga Shtipi, i cili u privua nga liria dhe u mbajtë në stacionin policor. Gjatë kontrollit të automjetit u gjetën 43 emigrantë, përfshirë edhe fëmijë nga Siria, Pakistani dhe Afganistani.

Me urdhër të prokurorit publik emigrantët janë akomoduar në Qendrën Tranzitale në Gjevgjeli, ndërsa kundër M.J do të ngirten akuza përkatëse, inofrmojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Një tjetër pacient me koronavirus, mjeke në klinikë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën e radhës pranë qeverisë mbi…

Sela: Më mirë se shqiptarët askush nuk mund të kuptojë dhimbjen e popullit turk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela është prononcuar lidhur me tërmetin…

LSDM: Mickoski bie në grackën e tij

LSDM-ja vlerëson se agjenda e vetme e Hristijan Mickoskit është mbrojtja e…

“Regjistri Qendror”, pesë persona të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka sjellë Vendim për zbatimin e procedurës hetimore…

Hajrulla Misini i bashkangjitet Alternativës

Hajrulla Misini, i mirënjohur në opinion si Komandant Shpati – njëherit zëdhënës…