Në një festë private në pishinë në Izrael, të ftuarit panë një tragjedi.

Kjo pasi që “dyshemeja” e pishinës u shemb dhe shatërvani i ujit “mori me vete” dy burra.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njëri arriti të dilte në kohë nga vorbulla, tjetri u tërhoq zvarrë në vrimën që supozohet se ishte disa metra e thellë.

Ai u identifikua si Klil K. (32-vjeçar).

Siç bëhet e ditur, ekipet e shpëtimit punuan për katër orë para se të arrinin tek ai dhe ta deklaronin të vdekur.

Klil ishte një lektor dhe mori pjesë në një festë të organizuar nga firma e tij e marketingut në vilën në qytetin Karmei Yosef.

Po sipas mediave të huaja, pronari nuk kishte aplikuar për leje përpara se të ndërtohej pishina.

Nëse do të kishte aplikuar për leje ndërtimi, nuk do t’i jepej gjithsesi – për shkak të problemeve në infrastrukturë, thuhet në një raportim.

Ndërkohë një nga pjesëmarrësit në festën në pishinë tha se rreth 50 njerëz ishin në vendngjarje kur ndodhi fatkeqësia.

Të ftuarit raportuan se kishin vërejtur një vrimë në pishinë, ata i thirrën kolegët që të largoheshin nga pishina, por në fillim menduan se ishte një lloj loje.

“Disa sekonda më vonë, ‘toka’ sapo u fundos. Pashë dy persona të zhdukur”, thotë një dëshmitar.

Policia ka marrë në pyetje pronarin e shtëpisë nën dyshimin për vrasje nga pakujdesia.

https://twitter.com/kann_news/status/1550092906760998913/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1550094214255583232%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fne-nje-feste-private-ne-izrael-te-ftuarit-pane-nje-tragjedi-nje-grope-u-hap-papritmas-ne-pishine-dhe-uji-mori-vete-dy-burra%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VMRO: Dimitrov është përgjegjës për dështimin e fillimit të negociatave me BE-në

Në Kuvend po zhvillohet debat i ashpër rreth interpelancës ndaj Zv/kryeministrit për…

Të rinjtë në Britani do të infektohen vullnetarisht me Covid

Britania e Madhe ka nisur një fazë të re të testimit për…

Shuhet zjarri në një shtëpi në Shkup, lëndohen dy persona

Në SPB Shkup dje është denoncuar se në rrugën “Indira Gandi” ka…

Kurti flet me Cleverly: Situata në veri e qetë sepse s’ka sulme të urdhëruara nga Beogradi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin…

Takimi SHBA-Kinë, Rusia shpreson që të shpëtojë nga sanksionet, amerikanët kanë një paralajmërim

Rusia tha se po mbështetej te Kina për ta ndihmuar atë të…