Në një festë private në pishinë në Izrael, të ftuarit panë një tragjedi.

Kjo pasi që “dyshemeja” e pishinës u shemb dhe shatërvani i ujit “mori me vete” dy burra.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njëri arriti të dilte në kohë nga vorbulla, tjetri u tërhoq zvarrë në vrimën që supozohet se ishte disa metra e thellë.

Ai u identifikua si Klil K. (32-vjeçar).

Siç bëhet e ditur, ekipet e shpëtimit punuan për katër orë para se të arrinin tek ai dhe ta deklaronin të vdekur.

Klil ishte një lektor dhe mori pjesë në një festë të organizuar nga firma e tij e marketingut në vilën në qytetin Karmei Yosef.

Po sipas mediave të huaja, pronari nuk kishte aplikuar për leje përpara se të ndërtohej pishina.

Nëse do të kishte aplikuar për leje ndërtimi, nuk do t’i jepej gjithsesi – për shkak të problemeve në infrastrukturë, thuhet në një raportim.

Ndërkohë një nga pjesëmarrësit në festën në pishinë tha se rreth 50 njerëz ishin në vendngjarje kur ndodhi fatkeqësia.

Të ftuarit raportuan se kishin vërejtur një vrimë në pishinë, ata i thirrën kolegët që të largoheshin nga pishina, por në fillim menduan se ishte një lloj loje.

“Disa sekonda më vonë, ‘toka’ sapo u fundos. Pashë dy persona të zhdukur”, thotë një dëshmitar.

Policia ka marrë në pyetje pronarin e shtëpisë nën dyshimin për vrasje nga pakujdesia.

https://twitter.com/kann_news/status/1550092906760998913/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1550094214255583232%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fne-nje-feste-private-ne-izrael-te-ftuarit-pane-nje-tragjedi-nje-grope-u-hap-papritmas-ne-pishine-dhe-uji-mori-vete-dy-burra%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Departamenti i Shtetit: ShBA mirëpret propozimin e BE-së për ndalimin e naftës rusea

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mirëpritën njoftimin e Bashkimit Evropian për një…

Vjen reagimi i BE-së rreth planit të Trumpit për Izraelin e Palestinën

Bashkimi Europian ripohoi angazhimin e tij të fortë në favor të një…

Foto e papublikuar deri më tani, Adem Jashari në shkollë të mesme

Sot ka nisur Epopeja e UÇK-së, e cila i kushtohet rënies heroike…

Përfundon debati për ligjin e regjistrimit, përplasje për kategorizimin e qytetarëve

Kuvendi as sot nuk arriti ta miratojë propozim-Ligjin për Regjistrimin e Popullsisë.…

Vdiq regjisorja Burbuqe Berisha

Ka vdekur në moshën 51-vjeçare regjisorja Burbuqe Berisha, ka konfirmuar drejtori i…