Në muajin nëntor pritet të zhvillohet një ndeshje vëllazërore mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Klankosova.tv mëson se federatat e dyja vendeve janë duke punuar për zyrtarizimin e kësaj ndeshje.

Data e mundshme për zhvillimin e kësaj loje është 19 nëntori.

Loja pritet të luhet në Gjermani, në qytetin e Frankfurtit.

Deri më tani Kosova dhe Shqipëria, i kanë zhvilluar tri miqësore, nga një fitore i kanë dyja kombëtaret kurse njëra ka përfunduar me barazim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përfundon ndeshja, Kosova me fitore të thellë ndaj San Marinos

Ka përfunduar miqësorja e Kosovës përballë San Marinos, ku Dardanët kanë shënuar…

Distria Krasniqi e pranon medaljen nën lotët e gëzimit

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka pranuar nën lotët e gëzimit medaljen…

Distria Krasniqi shpallet Kampione e Evropës në xhudo

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, është shpallur Kampione e Evropës në kategorinë -48…

Evropiani i Xhudos: Krasniqi e mposht rusen dhe siguron finalen për medalje të bronztë

Distria Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin…

Shqipëria publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër Francës

Trajneri i ekipit kombëtar të Shqipërisë , Edy Reja, e ka publikuar…