Ndërron jetë njëri prej alpinistëve që u gjet në Malin Sharr

Qendra për Menaxhim me Kriza njofton se ka ndërruar jetë njëri prej alpinistëve që u gjet në Malin Sharr, pas raportimeve për zhdukjen e tyre. Nga QMK thonë se edhe anëtari i MPB-së që është lënduar do të transferohet në spital.

“Dy personat e zhdukur janë gjetur në shpatet e shkëmbit të Malit Sharr, në zonën pranë vendit të ashtuquajtur Maja e Titos. Nga shefi i QRMK-së Tetovë jemi njoftuar se komandanti i Njësisë Speciale të MPB-së i cili ka pësuar lëndime të rënda gjatë operacionit të shpëtimit është nxjerrë nga vendi i ngjarjes dhe aktualisht me automjet po dërgohet në Qendrën Klinike. Personi i dytë që është gjetur është i vdekur dhe ndodhet ende në vendngjarje. Që i njëjtat të transferohen, paraprakisht duhet të kryhen procedurat konkrete”, thonë nga QMK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Irani thotë se vrasja e komandantit e dobësoi luftën kundër IS-it

Komandanti ushtarak i Iranit, Qasem Soleimani, i cili është vrarë muajin e…

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe…

KE i bën thirrje Serbisë: Hiqni muralin kushtuar Ratko Mladiçit

Piero Fassino dhe Ian Liddell-Grainger, raportues për Serbinë në Asamblenë Parlamentare të…

Dialogu me Serbinë dhe fushata elektorale në Kosovë

Çështja e dialogut me Serbinë nuk po zë shumë vend në fushatën…

Ushtritë e NATO-s dhe Rusisë shumë pranë njëra-tjetrës

NATO nisi zyrtarisht stërvitjen ushtarake “Baltops Naval” në Detin Baltik. Në to…