Është ndërprerë për disa çaste dueli mes Përfaqësueses së Rumanisë dhe Kosovës.

Një banderolë është shfaqur në tribuna me mbishkrimin ‘Kosova është Serbi’ nga tifozët vendasë.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor ta ndërprerë ndeshjen menjëherë.

Edhe futbollistët rumun kanë biseduar me tifozët, të cilët nuk e kanë larguar mesazhin nga tribunat.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor Willy Delajod t’i dërgojë të gjithë futbollistët në zhveshtore. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA-ja sanksionon Aleksandar Vulinin

Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin,…

Përbërja e re e Bundestagut gjerman

Bundestagu gjerman do të ketë një numër rekord të deputetëve. Ndërkohë që…

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Këshilli i Evropës: Shkelje marramendëse e të drejtave të njeriut në Ukrainë

Komisionerja e Këshillit të Evropës për të drejtat e njeriut, Dunja Mijatoviq…

80,000 ukrainas u kthyen në Ukrainë nga 24 shkurti, shumica për të luftuar

80,000 ukrainas janë kthyer në vend nga jashtë që kur Rusia filloi…