Ish-komandanti i UÇK’së, Rrustem Mustafa – Remi ka thënë se kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin e ka pasur bashkëluftëtar në UÇK, shkruan Periskopi.

“Albin Kurtin e kam pas bashkëluftëtar sepse ka qenë pjesëtar i UCK-së në Kosovë.”

“Ai ka qenë këshilltar në zyrën e Adem Demaçit.

Me Albin Kurtin jam takuar edhe në shtabin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Jemi takuar për qëllime të çlirimit të vendit”, ka thënë Remi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti në takimin me ambasadorin Kosnett: Shumë shpejtë do të formohet Qeveria e re

Albin Kurti, nga Lëvizja Vetëvendosje në takimin me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett…

Ora policore gjatë uikendit nga 16:00 deri në orën 05:00, për të gjithë qytetarët

Ndalesa për lëvizje në tërë territorin e shtetit sot dhe nesër do…

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të…

Gjykata Evropiane vendos që Polonia të paguajë 1 milion euro në ditë

Gjykata Evropiane e Drejtësisë e ka urdhëruar Poloninë që të paguaj një…

Arrestohet me mbi 600 mijë euro ish shefi i shërbimit sekret ukrainas, destinacion kishte Maqedoninë e Veriut

U arrestua në pikën kufitare të Preshevës ukrainasi Andriy Naumov. Naumov njihet…