Nënkryetari i LSDMs, Muhamet Zekiri ka komentuar deklaratën e kryeministrit, Zoran Zaev për zgjedhje të reja.

“Te gatshem, vendosur bashke me liderin tone Zoran Zaev ne fitore te reja ”, është shprehur Zekiri. Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i tij vjen pasi që dje nuk u mor data për fillimin e negociatave me BE-në. “Duke parë zhvillimet që ndodhën dhe pas konsultave që kam zhvilluar zgjidhja më e mirë dhe për të mos humbur kohë janë zgjedhjet e parakohshme”, theksoi Zaev, përcjellë INA. Ai tha se me këtë propozim do të shkojë edhe në takimin e nesërm të liderëve të thirrur nga presidenti Pendarovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Thirrje për një “dialog të ri” rreth temës së racizmit në Amerikë

Aktivisti për të drejtat civile, pastori Al Sharpton, foli të premten përpara…

Strehimi i afganëve, Rama për CNN: Do të presim rreth 4,000 persona

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për CNN, bëri me dije se…

Kenia: Ndryshimet klimatike po i vrasin elefantët

Ministria e Jetës së Egër dhe Turizmit në Kenia thotë se ndryshimi…

Bolton të dëshmojë për Trump – Kërkesa e demokratëve në procesin e shkarkimit të presidentit

Demokratët ne Shtetet e Bashkuara po kërkojnë që në procesin e shkarkimit…

Seminar për çështje bilaterale në kuadër të Ballkanit Perëndimor

Në organizim të Ministrisë së Punëve të Jashtme sot mbahet Seminari për…