Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar për ndalesën e tre boksierëve kosovarë nga ana e Serbisë, në kufirin e Kosovës me këtë shtet.

Përmes një postimi në Twitter, MPJD ka deklaruar se pas kësaj ngjarjeje, Qeveria e Kosovës, së bashku me aleatët, po punon fortë që t’i heqë barrikadat ilegale të shtetit serb në kampionatin botëror.

“Pasi ekipi ynë kombëtar i boksit të Kosovës ishte bllokuar ilegalisht nga Serbia në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë dhe Kosovës, qeveria së bashku me aleatët po punojnë fort për të hequr barrikadat e kundërligjshme të Serbisë kundër konkurrencës së ndershme në kampionatin botëror.” shkruante në postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…